STACORE RACK SYSTEM wykonywany tylko na indywidualne zamówienie, reprezentuje szczytowe osiągnięcie w zakresie struktur wsporczych High End Audio. Starannie zaprojektowany z bezkompromisową konsekwencją, precyzyjnie ręcznie wykonywany Stacore Rack System zawiera kilka rozwiązań, które jako pierwsi wprowadzamy na rynek audio:

WARSTWOWE TŁUMIENIE (CLD) WEWNĄTRZ NÓG. Ukryty wewnątrz eleganckich nóg specjalny, warstwowy system tłumiący oparty jest na  konstrukcji „noga w nodze”. Masywne stalowe profile połączone specjalnym wiskoelastycznym materiałem tłumiącym zapewniają fantastyczne wytłumienie konstrukcji w pasmie audio i poza nim przy równoczesnym osiągnięciu dużej masy własnej (działającej również jako element tłumiący). Stanowi to nowatorskie i twórcze podejście do idei tłumienia masą, która tak wspaniale działa w naszych platformach antywibracyjnych STACORE.

WIĄZANIE POPRZEZ PIERŚCIENIE BLOKUJĄCE. Sztywność to kolejny, oprócz tłumienia i masy, cel, który chcieliśmy osiągnąć. Równocześnie chcieliśmy też aby nasze struktury były demontowalne i miały modułową, konfigurowalną budowę. Osiągnięcie obu tych celów – sztywności i modułowości jest bardzo trudnym zadaniem. Opracowaliśmy własną technikę łączenia elementów składowych struktur wsporczych dla wymagających systemów audio. Głównym elementem łączącym nogi ze wspornikami półek są pierścienie rozprężno-zaciskowe stosowane w przemyśle budowy maszyn do przenoszenia dużych momentów obrotowych i sił wzdłużnych z zachowaniem dużej dokładności pozycjonowania. Technika ta zapewnia ultra sztywne, ale możliwe do wielokrotnego rozłączania połączenia.

SZYBKIE, NIEZAWODNE I POWTARZALNE POZYCJONOWANIE. Ustawienie stojaka z 4. lub więcej nogami tak, aby wszystkie miały równie dobry kontakt z podłogą, jest wyzwaniem, które wszyscy bardzo dobrze znamy. Rozwiązaliśmy ten problem za pomocą specjalnego oprzyrządowania o kontrolowanym momencie obrotowym, co zapewnia bezproblemowe i niezawodne pozycjonowanie stojaka na każdym rodzaju podłogi. Gwarantuje to doskonałe „uziemienie” struktury  do podstawy.

Stworzony przez nas STACORE RACK SYSTEM jest wysoce modułową konstrukcją. Daje to użytkownikowi fantastyczną elastyczność w zakresie zmiany liczby poziomów i odległości między nimi, tak aby pomieścić różne elementy audio w miarę ewolucji systemu. Dzięki zastosowaniu zunifikowanego sposobu mocowań do półek naszych platform antywibracyjnych i półek łupkowych z tłumieniem CLD możliwy jest ich montaż w dowolnej konfiguracji i orientacji. Dodatkowo łatwość rozbudowy naszych struktur zarówno w pionie jak i w poziomie daje praktycznie nieograniczone możliwości w kreowaniu ustawienia własnego systemu audio.

Standardowe wymiary w podstawie pojedynczego stojaka to: 828x720mm (wym. zewn.) przy średnicy nogi 90mm.

Nośność pojedynczej półki: 200 kg.

Możemy wykonać również indywidualnie dobrane rozmiary wraz z odpowiednio dopasowanymi platformami i półkami. Dostępne są wszystkie kolory z palety RAL w wykończeniu połysk, półmat i mat.

  • Double amplifier stand