Dzięki uprzejmości pracowników salonu TOP HiFi & Video Design w Sopocie a w szczególności Pana Adama Łomowskiego mieliśmy możliwość już dwukrotnie dokonać odsłuchów w tym salonie. Pierwszy raz w dniu 02 kwietnia 2015 a następnie 13 sierpnia 2015. Pierwszy odsłuch naszej pneumatycznej platformy antywibracyjnej STACORE miał charakter wybitnie roboczy. W obecności pracowników salonu i naszych przyjaciół dokonywaliśmy porównawczych odsłuchów z dwoma źródłami: gramofon i transport CD  oraz dodatkowo ze wzmacniaczem lampowym. Zasada odsłuchu była prosta najpierw słuchaliśmy wybranego fragmentu utworu z urządzeniem ustawionym na stole odsłuchowym a następnie przenosiliśmy je na naszą platformę i słuchaliśmy jeszcze raz tego samego. Specjalnie nie podajemy szczegółów zestawu odsłuchowego, gdyż z założenia nie skupialiśmy się na jakości dźwięku w jego bezwzględnym wymiarze tylko na poszukiwaniu różnic.

Z niemałą satysfakcją musimy stwierdzić, że wszyscy bez wyjątku słyszeliśmy dużą różnicę praktycznie we wszystkich elementach sceny muzycznej. Warto tu jednoznacznie podkreślić, że nie mówimy tu o mało słyszalnych subtelnościach, detalach dostępnych jedynie wysoko zaawansowanym audiofilom. Podczas testu każdy z nas skupiał się na innym fragmencie brzmienia i dopiero wzajemna wymiana spostrzeżeń dała dowód, że właściwie rozmawiamy o wszystkim, o szczegółach, dynamice, separacji instrumentów, o muzykalności i czystym soczystym basie. To czego nie przewidzieliśmy i co było naszym największym odkryciem w czasie tych testów to ogromny wpływ na jakość brzmienia odtwarzacza CD. Może dlatego, że w porównaniu z gramofonem stał o wiele wyżej w hierarchii jakości sprzętu audio i nawet niewielka poprawa odczytu płyty dawała kolosalną różnicę na wyjściu. Nie będziemy tu jednak teraz dochodzić przyczyn tego efektu dość powiedzieć, że postawienie go na naszej platformie podniosło o jeden poziom wyżej jakość odsłuchu. Co należałoby podkreślić Pan Adam Łomowski, który może poszczycić się ponad 30 letnim doświadczeniem w branży audio potwierdził nasze spostrzeżenia a nawet więcej –  przyznał się że od początku obstawiał taki wpływ pneumatycznej platformy antywibracyjnej na odtwarzacz CD. Relatywnie najsłabszy efekt był słyszalny przy próbach odsłuchu wzmacniacza. Jednak jesteśmy dopiero na początku serii odsłuchów i mamy nadzieję gościć w innych salonach audio w Polsce i wykonywać testy z różnymi zestawami. Na uogólnienia przyjdzie więc pora później.

Po raz drugi spotkaliśmy się w salonie TOP Hi-Fi & Video Design w Sopocie głównie w celu posłuchania muzyki a dokładnie Albumu BLU CITY Isao Suzuki Quartet. Płyta CD wydana była przez legendarną wytwórnię TBM w technologii Blu_specCD2 ( mini LP )

Zestaw na którym dokonaliśmy odsłuchu zestawił dla nas specjalnie Adam Łomowski i składał się z następujących głównych elementów:

  1. Odtwarzacz CD THE GRAPHEN SCORPIO postawiony był na naszej pneumatycznej platformie antywibracyjnej STACORE
  2. Przedwzmacniacz PASS XP-20
  3. Końcówka mocy PASS X 150.8
  4. Kolumny podłogowe B&W 802